שלישיית טוקאן (Tucan)

שלישיית טוקאן (Tucan)

שלישיית טוקאן הכוללת את חגי, אמיר מילשטיין (חליל צד), וז'וקה פרפיגנאן (כלי הקשה וקולות), נוסדה בשנת 1998. שלושה מוסיקאים, החולקים כבוד, הערכה, ואהבה  רבה למוסיקה הברזילאית, ומציגים במשך 12 שנות פעילות, אינטרפרטציה מודרנית ליצירות חשובות מן הרפרטואר הברזילאי, לצד יצירות מקוריות.
רפרטואר השלישייה נוגע בתקופות שונות של המוסיקה בברזיל – מה"שורו" של תחילת המאה העשרים, דרך השורשים האפריקאיים של ה"סמבה", ה"אפושה" והבאייאו, ועד ל"בוסה נובה" המפורסמת ויצירות של מלחינים ברזילאים בני זמננו.   יצירותיהם המקוריות של חברי הרכב עטופים במקצבים ברזילאיים מאזורים שונים מברזיל, ומשתלבים עם אלמנטים מלודיים והרמוניים מתחום הג'אז, הקלאסי והאתני  ים- תיכוני. כך נוצר הצליל הייחודי המאפיין את טריו טוקאן.
ההרכב, הופיע במיטב הפסטיבלים בארץ, הקליט ושיתף פעולה עם אמנים מקומיים שונים (מתי כספי, שלמה גרוניך, לאה שבת, זוהר פרסקו, תייסיר אליאס ועוד…), ואף זכה להופיע בחו"ל (ברזיל,רוסיה, ארה"ב)
אלבומם הבין לאומי המצליח "Tucan", יצא לאור בשנת 2000.
ראוי לציון שיתוף פעולה מתמשך עם וירטואוז המנדולינה הברזילאי "Armandinho", עימו ערך ההרכב 3 סיבובי הופעות בארץ ובארה"ב, ולאחרונה  מסע הופעות בברזיל בתמיכת משרד החוץ.
בשנת 2012 יצא לאור אלבומם המשותף של  השלישייה  יחד עם ארמנדיניו  "Armandinho & Tucan  Trio " Live      
 
לאורך 12 שנות פעילותו, נחשף ההרכב לעשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם, והוא הופיע בין השאר בהצלחה רבה בפסטיבלים הבאים:
פסטיבל הגיטרה הבין לאומי (ת"א, 1999)
פסטיבל שומעים עולם (ת"א, 2000).
פסטיבל ישראל (יחד עם וירטואוז המנדולינה הברזילאי "ארמנדיניו", ירושלים, 2000).
סיבוב הופעות ברוסיה (2001).
סיבוב הופעות בארה"ב (יחד עם "ארמנדיניו", 2002).
סיבוב הופעות בברזיל (יחד עם ארמנדיניו,2010)
 
"… אני גאה להיות שותף להרכב הנפלא הזה. ההזדמנות לצמוח ביחד עם מוסיקאים נהדרים כמו אמיר וז'וקה, להביא לידי ביטוי את כישורי כמלחין וכמעבד, וכמו כן לחוות את רגעי השיא שחווינו- כל אלה הוו מרכיב חשוב בתהליך הצמיחה שלי כמוסיקאי…"  (חגי)


"שלישיית טוקאן ראוייה לכל תמיכה וסיוע ,על מנת לחזק ולמסד הרכב נדיר זה כאבן דרך בתרבות המקומית, וכשגרירים מהדרגה הראשונה של האומנות הישראלית בכל מקום בעולם, אשר תביא למדינת ישראל הערכה עצומה וכבוד גדול!….   מתי כספי
לפרטים על התקליטור-Tucan
לערוץ הוידאו- Tucan video 

תמונות

לפרטים נוספים והזמנות צרו קשר: 052-3442770

וידאו