אודות חגי

 
נולד באוקטובר 1968. את שירותו הצבאי עשה בחיל הים. בוגר ביה"ס לג'אז ומוסיקה בת זמננו "רימון", ובעל תואר שני בקומפוזיציה מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין,ירושלים.

כיום מנגן ושר לצידו של יוסי חורי ב-"צמד הפרברים".
שבוי בקסמה של המוסיקה הברזילאית (עוד מימי ילדותו, בה התוודע דרך שכנים ברזילאים למקצביה המהפנטים  ולשפה הפורטוגזית), חגי מחליט "לשתות ישר ממי המעיין ", ובשנת 1995 לאחר סיום לימודיו בביה"ב "רימון", הוא נוחת לראשונה בריו דה ז'נירו. מאז הספיק לבקר בברזיל גם בשנים 1998 ,2002 ,2005, ו-2010. בכל אחד מביקורים אלה הרחיב חגי את שליטתו ברזי הגיטרה הברזילאית באמצעות סמינרים ושיעורים פרטיים אצל מיטב אומני הגיטרה כגון:  Marco Pereira, Ulisses Rocha, Toninho Horta.

 

בשנת 1998, ייסד את "שלישיית טוקאן" יחד עם אמיר מילשטיין (חליל צד), וז'וקה פרפיגנאן (כלי הקשה) . ההרכב מבצע עיבודים מקוריים למיטב הקלסיקות של המוסיקה הברזילאית, לצד יצירות מקוריות של חגי, המאופיינות ע"י מוטיבים ג'אזיים, קלאסיים, וים תיכוניים. ההרכב נחשף לעשרות אלפי אנשים במהלך 12 שנות קיומו, והופיע במיטב הפסטיבלים בארץ כגון: פסטיבל הגיטרה הבין לאומי-ת"א,1999 , פסטיבל  שומעים עולם-ת"א, 2000, פסטיבל ישראל-ירושלים,2000, ועוד…   כמו כן יצאה השלישייה לסיבובי הופעות ברחבי רוסיה, וברחבי ארה"ב יחד עם נגן המנדולינה הברזילאי-"ארמנדיניו".          בשנת 2000 יצא לאור אלבומם הבין לאומי המצליח -"טוקאן".    בשנת 2010 הגשים ההרכב חלום ישן, וזכה לקיים 2 הופעות על אדמת ברזיל יחד עם ארמנדיניו (בהייה וסאו פאולו).         
                                                 

  

 

 

ההיסטוריה המוסיקלית של חגי כוללת גם השתתפות כגיטריסט אורח בהופעה משותפת של התזמורת הפילהרמונית הישראלית עם האומן הברזילאי Edu Lobo , שיתופי פעולה עם  לאה שבת ושלמה גרוניך, ושיתוף פעולה מתמשך עם מתי כספי.  ב-2004 הופיעה "רביעיית חגי רחביה" בהצלחה רבה בפסטיבל הבין לאומי "ג'אז בים האדום", אילת. חגי נבחר כ"הפתעת הפסטיבל" ע"י מספר מבקרי מוסיקה.    המלחין מתי כספי מגדיר את חגי כ"גיטריסט יוצא דופן בנוף הגיטריסטים בארץ, וירטואוז בנגינתו, ומשמש השראה אפילו לפסנתרנים".  
 
 

 

 

אלבום הבכורה הבין לאומי של חגי “Bebe”, יצא לאור ב-2006, והוא כולל קטעים מקוריים באוריינטציה ברזילאית עם השפעות ג'אזיות ואתניות, וכמו כן, עיבודים מודרניים ללחנים ברזילאים.

 
אלבומם המשותף בהופעה חיה, של שלישיית טוקאן ונגן המנדולינה הברזילאי Armandinho , יצא לאור ב-2013 .    

                                                                

פרויקט הדגל של חגי הוא יצירת ספרים הכוללים עיבודים לגיטרה סולו לנכסי צאן ברזל של מיטב מלחיני ארצנו.(סשה ארגוב, נעמי שמר, מתי כספי, יוני רכטר, שלמה גרוניך, שלמה ארצי ועוד..)    

       
                              
ב-2006 יצא לאור ספרו הראשון,”גיטרה ישראלית"
ב-2007 יצא לאור ספרו השני של חגי –"בואו נעשה לנו חג" ,הכולל עיבודים למיטב שירי החגים והמועדים היהודיים.
ב-2009 יצא לאור ספרו השלישי של חגי-”גיטרה ישראלית 2”
ב-2010 יצא לאור ספרו הרביעי-”גיטרה ישראלית 3”
 חגי בעל ניסיון רב בהוראה ובחינוך מוסיקלי, והוא מעביר את משנתו דרך שיעורי גיטרה מזה 20 שנה. דרך ספריו המכילים תווים וטאבים לגיטרה, הוא מחנך דור חדש של תלמידים המנגנים את עיבודיו למיטב השירים הישראלים.